O nas

laboratorium Helion

1999. Projektowanie FS1700.
 

laboratorium Helion

2015. Stanowiska montażowe w części naziemnej.

Helion już od ponad dwudziestu pięciu lat jest synonimem jakości i solidności dostępnych dla każdego poważnie zainteresowanego nieskazitelnym odbiorem treści audialnych i wizualnych. Od początku swojego istnienia skoncentrowaliśmy się wyłącznie na produktach związanych z dostosowaniem jakości energii elektrycznej do potrzeb sprzętu audio i video wysokiej jakości.

Helion - 3 lata gwarancji Helion - made in E.U.

Nasze wyroby spotkały się z ciepłym przyjęciem przez audiofilów, prasę, muzyków i środowiska zawodowo związane z obróbką dźwięku. W krótkim czasie nasze kondycjonery i przewody zasilające zdobyły ogromną popularność. Przez wiele lat "mieć kondycjoner" znaczyło w Polsce tyle, co "mieć kondycjoner Helion".

Już w 1995 roku wprowadziliśmy, wówczas nowatorskie na tym rynku, techniki projektowania CAD i CAM i symulacje obwodów elektronicznych. Nowoczesne laboratorium badawczo-pomiarowe umożliwiło intensywny rozwój nowych technologii i weryfikację założeń konstrukcyjnych jeszcze na etapie projektowym. Działania te rozszerzyły krąg użytkowników o odbiorców biznesowych i przemysłowych.

Dziś z naszych produktów korzystają instytuty, laboratoria, uniwersytety, jednostki badawcze cywilne i wojskowe, studia nagraniowe, zakłady energetyczne, a przede wszystkim rzesze wielbicieli dobrego dźwięku i obrazu. Od początku istnienia, niezmiennie po dzień dzisiejszy, trzon naszego zespołu tworzą ci sami ludzie, a firma znajduje się w tych samych rękach. Nasze laboratorium znajduje się osiem metrów pod ziemią, w byłym schronie przeciwatomowym, z dedykowaną symetryczną linią zasilającą z niezależnego generatora. Taka izolacja od pól zakłócających pozwala na niemal całkowite wyeliminowanie interferencji, elektromagnetycznego smogu i wpływu promieniowania kosmicznego na konstruowane układy.

Każdy nasz wyrób jest projektowany, testowany i montowany w EU, w całości ręcznie, pod nadzorem specjalistów z 30-letnim doświadczeniem zawodowym w branży.

Wszystkie produkty chronione są przez międzynarodową trzyletnią gwarancję.

 • Pierwszy kondycjoner sieciowy

  Po kilku latach prób i paru prototypach w 1992 roku zbudowany został nasz pierwszy kondycjoner sieciowy. Cały "nakład" w ilości czterech sztuk nabyli znajomi audiofile.

 • Helion FS1200 i FS1500

  Były to pierwsze dwa modele noszące logo Helion i rozprowadzane w regularnej dystrybucji w kraju. Wiele z nich pracuje wciąż do dziś bezawaryjnie. Obie wersje miały ciekawe, luksusowe wykończenie: drewniane, woskowane płyty czołowe i złocone elementy dekoracyjne.

 • Helion FS1700

  Konstrukcja oznaczona FS1700 była przełomowym wzorem, po raz pierwszy eksponującym gniazda wyjściowe i w ten sposób ułatwiając zmiany konfiguracji systemu i nie zabierając miejsca w "wieży". Wyceniona bardzo konkurencyjnie zdobyła duże uznanie i popularność.

 • Helion 1750XP

  Bardzo udane urządzenie oparte na ideach zawartych w konstrukcji jego poprzednika, ale o zwiększonej obciążalności i z wieloma udoskonaleniami. 1750XP ugruntował pozycję marki Helion na rynku i zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii na listach sprzedaży osiągając ilość 2000 sztuk. Przez ponad dekadę jego status - zapewniony przez skuteczne rozwiązania techniczne i znakomitą relację ceny do jakości - był niewzruszony. Podobno o takich urządzeniach mówi się: "legendarne"

 • EC5600 i EC5700 - Power Conditioning Cords

  Te przewody zasilające zmieniły sposób, w jaki postrzega się ten element systemu. Z pasywnego, drugorzędnego gadżetu awansowały na istotny składnik biorący udział w formułowaniu brzmienia całości. Wszystko dzięki macierzy podzespołów zainstalowanych we wtykach, które nadają kablowi cechy filtrujące i zabezpieczające, a więc funkcje dotąd zarezerwowane dla kondycjonerów i filtrów. Drugim czynnikiem wyróżniającym EC5600 i EC5700 jest sposób wykonania, niespotykany w kablach zasilających: przewody i wtyki były - i są nadal, w wersjach rozwojowych obu kabli - lutowane.

 • Helion ReVolt

  Seria ReVolt kumuluje nie tylko dekady doświadczeń i wiedzy, ale też i wszystko to, co może być bezkompromisowe w budowie tej klasy urządzeń. Każdy podzespół systemu został dopracowany i wykonany tak, by z zapasem spełnić zrozumiale wysokie oczekiwania, jakie mamy wobec urządzeń znajdujących się na szczytowym szczeblu w hierarchii jakości i skuteczności. Niektóre rozwiązania mają swoją premierę właśnie w tej linii kondycjonerów.